مجله

بیل گیتس ثروتمندترین مرد جهان است که صاحب مایکروسافت است و دارایی او به 51 میلیارد دلار می­رسد. او برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار از مدیران خواسته پنج توصیه را به کار گیرند.

  • استفاده بهینه از اطلاعات

گیتس همیشه اعتقاد داشته است که بهترین راه برای پیشی گرفتن از رقبای کاری، استفاده درست و بهینه از اطلاعات است. از نظر او یک دستگاه عصبی دیجیتالی سراسری باعث ایجاد ارتباطی میان همکاران شده تا بتوانند با رد و بدل کردن اطلاعات یادگیری خود را بهبود بخشند.

برای رسیدن به این مهم می توان از پست الکترونیکی، کامپیوترهای شخصی،.... استفاده کرد  تا از دنیای کاغذی به دنیای دیجیتالی پیشرفت کرد و از طریق تشکیل تیم های مجازی فراسازمانی اعضا با یکدیگر در ارتباط باشند و به اطلاعات یکدیگر در سراسر جهان بیافزایند. برای انتقال داده های بازرگانی سعی کنیم از روش های دیجیتالی استفاده کنیم تا با سرعت و کوتاهترین زمان داد و ستد با مشتریان را انجام دهیم.

دیدگاه ها و شکایت های کارمندان و مشتریان را از طریق نظام دیجیتالی مشاهده کنید . نظرات مثبت آنها را به کار گیرید.

 

  • به کارگیری بازرگانی اینترنتی

همان طور که می دانیم در قرن بیست و یکم ویژگی بسیاری از شرکت ها این است که تمامی داد و ستد ها به صورت سلف سرویس انجام می شود. بدین صورت بسیاری از واسطه ها حذف می شوند. واحد خدمات مشتریان بسیار جایگاه ویژه ای در کسب و کارها پیدا خواهد کرد و از طریق اینترنت بسیار راحتتر و بی دردسرتر می توانیم با خریداران ارتباط برقرار کنیم. پس در کارهای خدماتی بهتر است کارکنان خود را با وسایل اینترنتی اطلاعات آشنا کنیم تا بتوانند ارتباط نزدیکی با مشتریان برقرار کنند.

به توصیه بیل گیتس در کار باید مثل عنکبوت بود که بتوان روی تار عنکبوتی خود به هر جهت و در هر زمان با شتاب و سرعت حرکت کرد. الگوی تار عنکبوتی باعث سازمان دهی به کسب و کار  و سرعت در کارها را می شود با این الگو می توانیم با وکلای دادگستری و حسابداران رابطه مستقیم داشته باشیم مابقی کارها به پیمانکاران بسپاریم.

  • از دانش آگاهی برای به خدمت گرفتن اندیشه های راهبردی استفاده نماییم

خبرهای بد و ناگوار را سریعا پخش نمایید. برای یک مدیر خوب بودن بهتر است به جای انکار خبرهای بد، آنها را پذیرفت و کارکنان را در جهت رفع نواقص و پاسخگویی به آنها تشویق نمود. پس ارزش هر شرکتی این است که بتواند در برابر اتفاقات غیرقابل پیش بینی پاسخ مناسب به آن را دهد. برای رسیدن به این مهم بهتر است از یک پارچه بودن دیجیتالی کمک گرفت که بتوانیم در سرتاسر نظام از اخبار و اطلاعات به سرعت آگاه شویم و تیم های کمک رسان مجازی تشکیل دهیم تا در این بحران ها بتوانند حامی سازمان باشند.

خبرهای بد را به خوب تبدیل کنید. با استقبال کردن از خبرها و جایگزین کردن آنها با خبرهای خوب می توانیمبه موفقیت برسیم و برای تحقق این مهم می توانیم از مشتریان ناراضی کمک گرفته و پیشنهادات و انتقادات آنها را بررسی نموده و راه حل هایی برای آنها ارائه دهیم حال برای این امر از ابزارهای دیجیتالی مانند  پست الکترونیکی می توانیم بهره ببریم تا به تسریع این موضوع کمک کنند.

از آمارهای خود آگاه باشید. اطلاع از اعداد و ارقام هر سازمان پایه و بنیاد هر سازمانی است که می تواند به امور مالی و مارکتینگ آن شرکت نیز کمک کند. پس در این دستگاه دیجیتالی باید تمامی خرید و فروش ها بین فروشندگان و مشتریان هم زمان ثبت شود تا در پاسخگویی ما به مشتریان یاری رسان باشد.

انسان ها را به کارهای فکری بکشانید. برای رسیدن به تبلیغات هدف دار به جای کار کشیدن از نیروهای انسانی در جهت جمع آوری اطلاعات می توانیم از آنها در کارهای ارزش آفرین استفاده کنیم. برای موفقیت در این موضوع باید از ابزارهای آماری دیجیتالی استفاده کنیم تا افراد کارکنان با کارکرد و بازده کم از افراد با بازده بالا قابل تشخیص باشند. هم چنین کارهایی با موضوعات خاص را جایگزین موضوعات عادی و تکراری کنیم.

باید بدانید که بردهای بزرگ، خطرهای بزرگ را به همراه دارند. در هر کسب و کار بزرگی خطرها و ریسک هایی وجود دارد که به همان اندازه بزرگ هستند . باید به جای انبار کردن، در مقابل ریسک ها و خطرها از اطلاعات استفاده کنیم و این مهم فقط با راه اندازی یک نظام دیجیتالی محقق می شود.

  • به عملیات سازمان بینش بیفزایید.

گیتس معتقد است که باید به افراد  و کارکنان که ابتکار و خلاقیت دارند ابزار و آگاهی و دانش لازمه داده شود تا بتوانند کارآفرین باشند. پس باید به افراد  این اختیار را  دارد تا به داده ها دسترسی داشته باشند و بتوانند میان خود نظام های دیگر هماهنگی ایجاد کنند و در جهت بهتر کردن محصولات تلاش کنند. نظام دیجیتالی باید به گونه ای باشد که بتواند راه حل های موجود را در زمان مشخص رشد دهد، روند کار و جاهایی که به تصمیم گیری مدیریتی نیاز است را نشان دهد، بتواند زیر مجموعه های هر سازمان را به گونه ای بهم مرتبط کند تا باعث یکپارچه شدن هرچه بیشتر سازمان شود. مدیر عامل بخش فن آوری اطلاعات باید پشتیبان نظام اطلاعاتی باشد و باعث بهبود و گسترش اهداف شرکت و ابزار ها شود.

  • در انتظار غیره منتظره ها باشید.

به توصیه گیتس برای پیشرفت باید از شیوه های جدید  کسب و کار نیز استفاده کنیم و از توانمندی های مثبت آنها بهره بگیریم همچنین ابزار صنعتی به کمک ماهیچه های ما و ابزار دیجیتالی باعث گسترش فکر و اندیشه ما می شوند.