راه های ارتباط با مشاور

ارتباط آنلاین

مشاوره آنلاین ارائه خدمات مشاوره ای حرفه ای به مراجعان از طریق اینترنت می باشد. این خدمات از طریق ایمیل – چت نوشتاری همزمان – و کنفرانس ویدئویی انجام می شود.

مشاوره آنلاین روش دسترسی به متخصصان برای افراد پرمشغله ای است که برایشان حضور در جلسات مشاوره به دلیل ساعات کاری میسر نیست.

مشاوره آنلاین آرمان گرایان با هدف ایجاد بستری مناسب برای دسترسی آسان به خدمات مشاوره ای ایجاد شده است. با گسترش اینترنت و تغییرات اساسی در بسیاری از جنبه های خدمات اجتماعی به نظر می رسد دوران تازه ای برای مشاوره ، به صورت مشاوره های از راه دور بر بستر تکنولوژی ، بدون حضور در مرکز مشاوره ایجاد شده است .

درگیری با مسائل و مشکلات در اکثر مجموعه ها و سازمان ها وجود دارد و باید قبل از آنکه به مسائل بزرگتری تبدیل شوند حل شوند. برای حل آن خیلی راحت می توانید از آنلاین استفاده کنید و بدون محدودیت زمانی و مکانی مسائل خود را برطرف نمایید.


 

ارتباط تلفنی

در سالهای اخیر توجه بسیار زیادی به ارائه مشاوره تلفنی گردیده، چرا که بسیاری از افراد جامعه به دلیل مشغله بسیار بالایی که دارند قادر به حضور در جلسات حضوری و صحبت با مشاوره تخصصی را نداشته و ترجیح میدهند راحت ترین راه را برای رسیدن به هدف مورد نظر خود پیدا کنند.

یکی از بزرگترین امتیازی که برای مشاوره غیرحضوری و در واقع مشاوره تلفنی میتوان گفت این است که افراد در هر کجای ایران که هستند(مشهد،اصفهان،کرمان،گیلان،کردستان و …..) میتوانند به راحتی با شماره تماسهایی که مختص مشاوران در حوزه های مختلف می باشند، دسترسی داشته باشند.

یکی از مزیتهای مشاوره تلفنی در دسترس بودن خدمات مشاوره درتمام ساعات اداری با کیفیت بالا است. سهولت استفاده و مطرح کردن موضوع مشاوره به صورت راحت تر بدلیل رو در رو نبودن این سبک از مشاوره نیز میتواند از نقاط تمایز این سبک مشاوره باشد. مشاوران فعال در حوزه مشاوره تلفنی از حرفه ای ترین مشاوران حوزه کاری خود انتخاب شده اند و در دسترس بودن این مشاورین برای همه مردم ایران از دیگر مزایای این سرویس است.

مشاوره تلفنی امتیاز عصر ما نسبت به گذشته است پس از آن نهایت استفاده را ببرید.

مشاوره تلفني مركزي است با مشاوران صاحب مدرك و با تجربه دركار مشاوره تلفني كه با برقراري ارتباط مشاوره اي به بررسي مشكلات، مسائل و بحران ها (در يك نوبت يا مدت طولاني تر) مي پردازد. هدف از مشاوره تلفني برطرف نمودن نيازهاي فوري تماس گيرندگان است.

با توجه به تنوع تماس گيرندگان و گوناگوني مشكلات آنان گاه ضرورت مي يابد كه براي ارايه راهنمايي و مشاوره مناسب، تماس گيرندگان در مجموعه حضور به عمل برسانند. بنابراين ارجاع تماس گيرندگان يكي از اقدامات خدماتي- تكميلي مشاوران تلفني محسوب مي شود.


 

ارتباط حضوری

مشاوره حضوری غالبا بدین صورت است که فرد متقاضی مشاوره، قبل از حضور در مجموعه وقت قبلی میگیرد. در این حالت فرد درباره مشکلات مشاوره می‌گیرد و در نتیجه پس از عقد قرار داد مشاوره طرحی مبنی بر حل مشکلات آن مجموعه تقدیم می گردد.

فرآیند اجرایی جلسات مشاوره: